Rabarber Cheesecake | the GUILTY pleasure

Rating: 0.00
(0)

[av_one_full first av_uid=’av-5m5ddq’]

Hallo Foodlovers!

SAY CHEESE :) tegen deze overheerlijk guilty pleasure cheesecake met rabarber!

Een zuurtje en een zoetje komen elkaar tegen in deze rabarber cheesecake en dat maakt hem nu zo bijzonder lekker. Normaal ben ik niet zo weg van rabarber, misschien iets uit mijn jeugd maar on top op deze cheesecake is het super lekker.

En hey zeg nu zelf, makkelijk receptje toch?

Have fun met bakken!

Liefs,

Jacq

Rabarber CheeseCake met bloombites
Rabarber CheeseCake met bloombites

[/av_one_full]


 

[av_one_full av_uid=’av-496wb2′]

[av_masonry_gallery ids=’3057,3060,3061,3062,3065,3069,3066,3070′ items=’-1′ columns=’2′ paginate=’pagination’ size=’fixed masonry’ gap=’no’ overlay_fx=” caption_elements=’none’ caption_display=’always’ container_links=’active’ id=” av_uid=’av-2cam6m’]

[/av_one_full]

i want cheesecake

Rabarber Cheesecake

Nog geen beoordelingen
Porties
Tijd

Ingrediënten

voor het deeg

  • 180 g tarwebloem
  • 50 g blanke amandelen fijngemalen
  • 50 g poedersuiker
  • 1/2 verse vanillestokje of 1/5 tl vanille extract
  • 100 g koude roomboter in blokjes
  • 1 ei

voor de vulling

  • 50 g witte chocolade
  • 500 g monchou (roomkaas) op kamertemperatuur
  • 1 1/2 vanillestokje of 1tl vanilleextract
  • 1 ei
  • 40 g suiker
  • 1 tl tarwebloem
  • rasp van 1/2 citroen

voor op de cheesecake

  • 5 stengels rabarber kies vooral de rode stengels eruit
  • bloemetjes van bloembites verkrijgbaar bij intratuin
  • flesje aarbeiensaus bv. van Hero (dessertsaus) voor over de cheesecake

Bereiding

voor het deeg

  • Verwarm de oven voor op 180 graden.

    Meng de bloem met gemalen amandelen en poedersuiker in een kom, en daarna doe je de vanille, de koude blokjes boter en het ei erbij. Kneed hier een mooi deegje van, wikkel in plastic folie en leg het deegje een uur in de koelkast.

voor de vulling

  • Smelt de witte chocolade au bain-marie en laat het een beetje afkoelen (het moet wel vloeibaar blijven). Voor de vulling, meng je het ei, de vanille, de licht afgekoelde gesmolten chocolade, suiker, bloem en de citroenrasp door de zachte roomkaas, roer alles goed door elkaar zodat het lekker luchtig geheel wordt.
  • Rol het deeg uit met de deegroller tot een plak met een dikte van ongeveer 4 mm en verdeel dit over de rechthoekige taartvorm (met losse bodem) en prik er wat gaatjes in met een vork.

    Verdeel het roomkaasmengsel over het deeg, strijk het glad met een spatel. Snijd de rabarber in gelijke stukjes, en leg de rabarberstukjes er bovenop (druk ze ligt in het mengsel). Ik heb de rabarber niet geschild om zo de kleur te behouden.

    Bak de cheesecake in de voorverwarmde oven op 180 graden in 30 tot 35 minuten gaar.
  • Haal de taart uit de oven en laat de hem afkoelen, daarna doe je er de aardbeiensaus overheen, dit gaat heel goed met een kwastje en tot slot versier je de taart met de bloemetjes.

    Enjoy!

Tips

Heb je dit recept al eens geprobeerd? Laat ons weten wat je ervan vond! Plaats een reactie

Join the Conversation

  1. Hmmm lekker! Ik ben gek op rabarber! Op mijn blog heb ik ook een rabarber cheesecake maar die is toch weer heel anders. Zo leuk al die variaties!!

  2. Lijkt mij een goddelijke combie😋

    1. Klopt Kim echt heerlijk

  3. Het is ook super cool als je de rabarber een nachtje in bietensap laat trekken, dan worden ze nog mooier rood!

    1. bedankt voor de tip, dat ga ik zeker een keer proberen! ;)

  4. De wagen Carte Blanche bij de ingang met de Original Cuban Sandwich ;-). Gezien?

  5. Hoi Lourens Trimp Zie net dat jij ook op Trek festival heb gestaan…hebben wij jou gemist? Er staat een foto verslag van Trek Utrecht op mijn blog….fijne avond! En ow die cheesecake, is echt te lekker!

  6. Lekker ziet het er uit,en mooi.xx

  7. Ik weet wel wat ik morgen ga maken! Alleen even kijken hoe ik het suikervrij ga maken voor mijn zoon

    1. Anders moet ik helemaal alleen op eten. …

  8. Yes please ….yum …you wil have to to make it for me

  9. Theresa Gerit McCartan yummm

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Rating recept




Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Close
Copyright © 2026 FoodBlaBla. Made with in Velp.
Alle rechten voorbehouden