Tomaten chutney met een vleugje vanille

Rating: 0.00
(0)

Hallo allemaal, wat doe je als je heel veel tomaten over hebt?

Dan maak je tomaten chutney.. :)

Tomaten chutney
Tomaten chutney stylen

Tomaten chutney is heerlijk bij vlees, vis, of op een broodje belegd  met wat kaas en dan de chutney erop. Ook kan je het door bijvoorbeeld roomkaas roeren en dippen met wat tortillachip. Maak gelijk een grote hoeveelheid en doe het cadeau aan familie of vrienden, dan kom je binnen met een origineel cadeau met een persoonlijk tintje!

Succes met het maken van deze overheerlijke tomaten chutney!

Tomaten chutney met een vleugje vanille

Nog geen beoordelingen
Zoete en kruidige tomaten chutney met vanille, ideaal als smaakmaker bij kaas, vlees of een borrelplank.
Porties 4 potjes
Tijd
Voorbereidingstijd 20 minuten
Bereidingstijd 1 uur
Totale tijd 1 uur 20 minuten

Ingrediënten

  • 1 kg rijpe tomaten (trostomaten hebben veel smaak)
  • 1 flinke goudreinet of granny smith
  • 2 flinke uien
  • 1 tl gemberpoeder
  • 2 teentjes knoflook geperst
  • 1 vanille stokje
  • 2 rode pepers
  • 1 el zwarte peperkorrels
  • 1 steranijs
  • 1 el mosterdzaad
  • 1 kaneelstokje
  • 2 el balsamico azijn
  • 150 g bruine basterdsuiker
  • 100 ml appelazijn / witte wijn azijn
  • 1 tl zout

Bereiding

  • Ontvel de tomaten, dit doe je door ze even voor 2 minuten in kokend water te blancheren, daarna gelijk afspoelen onder koud water zodat het velletje er makkelijk afgaat.
  • Snijd de ui en de appel in stukjes, hak de rode peper en knoflook fijn.
    Bak eerst de ui, knoflook peper en appel ligt aan(niet bruin laten worden) en voeg dan de rest van alle ingrediënten toe in een pan met een dikke bodem.
  • Laat op hoog vuur even aan de kook komen, zet dan op het kleinste pitje en laat heel zachtjes zonder deksel inkoken tot jamdikte (circa 45 minuten – 1 uur) voeg op het laatst het merg van het vanille stokje toe en roer het er goed doorheen.
  • Doe de afgekoelde chutney in goed schoongemaakte potjes en bewaar op een donkere plek, na openen in de koelkast bewaren!

    Enjoy!
Heb je dit recept al eens geprobeerd? Laat ons weten wat je ervan vond! Plaats een reactie

Join the Conversation

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Rating recept




Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Close
Copyright © 2026 FoodBlaBla. Made with in Velp.
Alle rechten voorbehouden