Hi Lieve foodlovers!
Het is herfst, de tijd om te genieten van overheerlijke stoofgerechten. Deze vleesstoofschotel met pure Chocolade is het ultieme comfortfood voor onze koude en natte dagen.
Geef de stoofschotel even de tijd en de liefde zodat het vlees super mals wordt.
Tip, maak het één dag van te voren voor nog meer smaak.
Enjoy.
Biologische rode wijn van garnacha tintorera uit Spanje
Zeer bijzondere wijn van de Garnacha Tintorera druif, ook wel bekend als Alicante Bouschet. Een kleine rode druif die als enige ook rood vruchtvlees heeft. De rode kleur in rode wijn is namelijk normaal gesproken alleen afkomstig van de blauwe schil! Dankzij de kleine druif is de smaak veel intenser, kleur dieper en heeft de wijn meer kracht. Deze druif doet het geweldig in de wijngaarden van Tintoralba, gelegen op zo’n 1000m boven zee niveau, waardoor de wijn een geweldige frisheid behoud in het warme klimaat van Almansa (in het zuid-oosten van Spanje).
- Druivenras: Garnacha Tintorera
- Wijnstreek: Almansa, Spanje
- Oogstjaar: 2016
- Alcoholpercentage: 13%
Wijnmaker Pedro Sarrión van wijnhuis Tintoralba werkt al jaren biologisch en heeft voor deze wijn gekozen voor fermentatie in eiken houten vaten, waardoor de wijn een zijdezacht karakter krijgt. De prachtige balans en warmte in deze wijn is het resultaat van het unieke klimaat. Biologisch werken onderstreept deze kwaliteit.
Proefnotitie
Uniek is deze wijn zeker, want wat je proeft is onverwacht. Een explosie van smaak met rijp donker fruit van bessen, bramen, zoete kersen en een vleugje bloemen. Daarna komt het kruidige karakter van kaneel, laurier, wat zwarte peper, een hint pure chocolade en drop tevoorschijn. Prachtig complexe wijn met een heerlijk sappige afdronk. Serveer deze wijn op zo’n 14 à 16 graden, dan komt hij het beste tot zijn recht.
- 500 g rundvlees (sukade) in blokjes gesneden
- 1 el bloem
- 1 grote winterwortel schoongemaakt en in plakjes gesnden
- 1 grote ui in stukken gesneden
- 1/2 rode chilipeper zonder zaadjes en fijgehakt
- 250 ml rode wijn
- 125 ml runderbouillon
- 200 g tomatenblokjes uit blik
- 1 tl komijnpoeder
- 1 tl korianderpoeder
- 1 tl paprikapoeder
- 2 takjes verse tijm
- 1 laurierblad
- 1 kaneelstok
- zout
- 25 g pure chocolade 70% cacao of meer
- 1 el olijfolie
Ingredients
|
- Verwarm de oven op 200 graden.
- Verwarm een braadpan met de olijfolie, bestrooi het vlees licht met wat zout en de bloem. Braad het vlees totdat het rondom bruin is.
- Voeg de gesneden groenten toe plus de komijn-, koriander- en paprikapoeder en bak dit voor 1 a 2 minuut mee in de pan op laag vuur, goed roeren.
- Voeg de wijn toe laat het even meekoken, giet de bouillon en de tomatenblokjes erbij, en voeg tot slot, laurierblad, kaneelstok en tijm toe aan de stoof.
- Doe de deksel op de pan, zet het vuur op de laagste stand en laat minimaal voor 2 uur gaar stoven.
- Blijf tussendoor een beetje roeren, als het vlees gaar is laat het dan licht afkoelen en roer dan voorzichtig de chocolade erdoor.
1 Comment
Jolana
14 oktober 2024 at 17:27In één woord Heerlijk. Vorig jaar met Kerst gemaakt en vandaag weer., Deze komt ook weer op de Kersttafel!