Krokant buikspek uit de oven
Hi foodlovers!
Soms moet je gewoon even nergens aan denken en vooral lekker genieten van goed eten. Met dit recept voor krokant buikspek uit de oven lukt dat gegarandeerd. Het is zo’n gerecht waarbij je je dieet even vergeet en gewoon geniet van een stuk heerlijk geroosterd vlees met een knapperige korst.
Ik moet eerlijk zeggen: ’t ben ik blij dat ik nog niet naar het strand hoef in mijn bikini. Bij dit gerecht moet je namelijk niet al te veel nadenken over je lijn. Dit is gewoon comfort food op z’n best.
Zoals we hier zeggen:
Beachtime is far away.


Krokant geroosterd buikspek uit de oven
Ingrediënten
- 1,5 kg buikspek met zwoerd
- 15 g venkelzaad
- 5 g zeezout
- 100 ml olijfolie
- 2 wortelen
- 2 stengels bleekselderij
- 2 uien
- 4 teentjes knoflook
- 4 à 5 takjes tijm
- 500 ml droge witte wijn
- 1 el bloem
Bereiding
Voorbereiding (dit kan de avond van tevoren)
- Leg het stuk buikspek op een snijplank en snijd met een scherp mes inkepingen in het zwoerd. Let op dat je alleen het vet insnijdt en niet in het vlees. Dep het zwoerd goed droog met keukenpapierDoe het venkelzaad en zeezout in een vijzel en maal dit fijn.Giet de helft van de olijfolie over het zwoerd van het buikspek. Strooi de helft van het kruidenmengsel over het vlees en wrijf dit goed in, vooral tussen de inkepingen.Giet daarna de resterende olie en kruiden over het vlees en masseer alles goed in.Verpak het buikspek in folie en zet het een nacht in de koelkast zodat de smaken goed kunnen intrekken.Voor extra krokant zwoerd kun je het buikspek een nacht onbedekt in de koelkast laten liggen zodat de huid goed kan drogen.

Bereiden
- Haal het buikspek ongeveer 1 uur van tevoren uit de koelkast zodat het vlees op kamertemperatuur kan komen.
- Verwarm de oven voor op de hoogste stand van je oven.
- Was de wortelen, bleekselderij en uien en snijd deze in grove stukken. Leg de groenten in een braadslede samen met de knoflook en takjes tijm.

- Leg het stuk buikspek boven op de groenten en zet de braadslede in het midden van de oven. Bak het vlees 10 tot 15 minuten op de hoogste stand zodat het zwoerd begint te kleuren.

- Verlaag daarna de temperatuur naar 170°C en bak het buikspek 1,5 uur
- Giet vervolgens ongeveer ¾ van de witte wijn bij de groenten (niet over het vlees). Laat het vlees daarna nog 1 uur verder garen op 170°C
- Haal het buikspek uit de oven en leg het op een rooster. Laat het vlees minstens 10 minuten rusten voordat je het aansnijdt.

Voor jus
- Zet de braadslede met de groenten op het fornuis. Giet de resterende witte wijn erbij en breng aan de kook.Laat het geheel ongeveer 5 minuten zacht koken.Strooi een eetlepel bloem over de groenten, roer goed door en prak de groenten licht met een vork. Laat de jus nog een paar minuten inkoken.Zeef de saus en vang de jus op in een kommetje. Serveer bij het geroosterde buikspek
Wat serveer je bij geroosterd buikspek?
Geroosterd buikspek uit de oven combineert perfect met simpele bijgerechten. Denk bijvoorbeeld aan ovengebakken knapperige aardappelen, een frisse salade of gegrilde groenten.
Wij serveren dit krokant buikspek graag met knapperige aardappeltjes uit de oven en een flinke klodder Engelse mosterd. De pittige mosterd past perfect bij het volle en rijke vlees van het buikspek.

Het mooie aan dit recept is dat je met relatief weinig moeite een indrukwekkend gerecht op tafel zet. De oven zorgt ervoor dat het vlees langzaam gaart, terwijl de bovenkant heerlijk krokant wordt.
Heb je eenmaal een goed stuk geroosterd buikspek uit de oven gemaakt, dan begrijp je meteen waarom dit gerecht wereldwijd zo populair is. Het is eenvoudig, vol smaak en perfect voor een gezellig diner met vrienden of familie.
Enjoy!
FAQ – Buikspek uit de oven
Hoe krijg je buikspek uit de oven echt krokant?
Het geheim van krokant buikspek uit de oven zit in het goed voorbereiden van het zwoerd. Dep het buikspek eerst droog en snijd het vet licht in. Wrijf daarna royaal in met zout. Door het buikspek eerst langzaam te garen en aan het einde op een hogere temperatuur te roosteren ontstaat die heerlijke knapperige korst.
Hoe lang moet buikspek in de oven?
Voor geroosterd buikspek uit de oven moet je meestal rekenen op ongeveer 1,5 tot 2 uur oventijd, afhankelijk van de dikte van het vlees. De eerste fase zorgt ervoor dat het vlees langzaam gaar wordt, terwijl de laatste minuten op hoge temperatuur de korst krokant maken.
Op welke temperatuur bak je buikspek in de oven?
Buikspek wordt meestal eerst langzaam gegaard op ongeveer 150-160°C. Daarna kun je de temperatuur verhogen naar 200-220°C om het buikspek een knapperige korst te geven.
Welke kruiden passen goed bij buikspek?
Buikspek heeft van zichzelf veel smaak. Simpele kruiden werken daarom het beste. Denk aan:
- grof zeezout
- zwarte peper
- knoflook
- tijm of rozemarijn
Ook mosterd of een lichte marinade kan goed combineren met geroosterd buikspek.
Tips voor perfect geroosterd buikspek
Een paar simpele tips maken een groot verschil bij het bereiden van buikspek uit de oven:
- dep het vlees goed droog voordat het de oven in gaat
- snijd het vet of zwoerd licht in voor extra krokantheid
- gebruik grof zout voor een knapperige korst
- laat het vlees na het bakken 5 minuten rusten voordat je het snijdt
Zo blijft het vlees sappig en wordt de bovenkant heerlijk krokant.
Als het zwoerd nog niet krokant genoeg is:
Zet de oven 5 minuten op grillstand.
Meer lekkere ovenrecepten
Ben je fan van gerechten uit de oven? Dan hebben we op Foodblabla nog veel meer lekkere recepten die perfect passen bij dit krokant buikspek uit de oven. Probeer bijvoorbeeld eens onze geroosterde bloemkool uit de oven, een verrassend simpel gerecht met veel smaak.
Ook onze Stromboli met spinazie en ricotta uit de oven is een aanrader. Deze gevulde Italiaanse broodrol is heerlijk als lunch, borrelhap of lichte maaltijd.
Liever iets fris erbij? Maak dan eens de tonijn roomkaas salade. Deze romige salade is perfect als bijgerecht of op een stukje vers brood.
Zo kun je eenvoudig een complete maaltijd of borreltafel samenstellen met verschillende recepten van Foodblabla.
Geroosterde bloemkool uit de oven
https://foodblabla.nl/geroosterde-bloemkool-uit-de-oven/
Stromboli met spinazie en ricotta
https://foodblabla.nl/stromboli-met-spinazie-ricotta-italiaanse-vleeswaren/
Tonijn roomkaas salade
https://foodblabla.nl/tonijn-roomkaas-salade/
Meer informatie over buikkspek vind je hier https://en.wikipedia.org/wiki/Pork_belly


En dit doe je met de leftover roasted pork!…. ;)
Taco meets Pork – home made tortilla met mango en pico de gallo
vreselijk sory maar dat lust ik niet , dan maar geen echte vrouw., groetjes ,
Ik heb al genoeg buikspek Jan Westerbeek.
Lekker Babi Panggang de echte ook nog . Waar?? Kun je het krijgen?Kopen natuurlijk.In Arnhem???
Goedmorgen Paul Portier
Buikspek kan je bij de slager kopen of anders bij de slager bestellen, wel met zwoerd eraan voor een krokant laagje…recept staat online fijne dag! Enjoy
Enjoy! Dirkje Uiterwijk… :) het is heerlijk!
Ja morgen maar gelijk naar de slager
Binnenkort ff naar de slager van jou en dan het maken lijkt ons echt lekker of niet Jan Bakker
Wanneer maak je dit Dirkje Uiterwijk
Dat ziet er goed uit! Betina Zoutman Olsen!….
Flæskesteg/ribbensteg
Bah te vet voor mij ,kan mijn maag niet hebben!
midden ik heb altijd op 200 in Denemarken eten wij dat met rodekool!!
jammie ga het maken maar waar moet de rooster staan in het midden, onder, moet de oven van boven en onder temp. hebben ?????
Hoi Astrid Pradun Volg het recept..en bak het vlees in het midden van de oven!…(eerst de hoogste stand, daarna terug zetten naar 170 graden) succes en geniet ervan! ;)
oh heeeerlijk!!!!
ziet r lekker uit
Heerlijk, alleen mannen, kijk eens goed om je heen.
Bas
Inderdaad er zijn heel veel mannen met buikspek.
Ik heb ook nog wel een stukje voor je! Haha